Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/pangeaglobal/ftp/wordpress/wpn_picobelle/wp-content/plugins/use-any-font/includes/functions/uaf_font_functions.php on line 469
Z deszczu pod rynnę czyli Picobelle vs. firmy kurierskie - Picobelle

Z deszczu pod rynnę czyli Picobelle vs. firmy kurierskie

Dzisiejszy wpis jak się można spodziewać nie będzie wyjątkowo dotyczył tematyki miesiączki ani ekologii a poświęcimy go naszym przemyśleniom związanym z procesem dostarczania przesyłek.

Kiedy składasz u nas zamówienie pojawia się między nami niewidzialna nić wzajemnego porozumienia. Ty z ekscytacją oczekujesz na szybkie dostarczenie produktów, my ze współmierną radością pakujemy i oddajemy je kurierowi w nadziei, że otrzymasz je szybciej niż się spodziewasz.

I w tym miejscu bywa że przestaje być różowo – kurier na czas nie pojawia się po odbiór przesyłki, przesyłka z niewiadomych przyczyn zalega w oddziale, kurier nie dostarcza przesyłki a infolinia nie chce współpracować. To przytrafia się wszystkim sklepom sprzedającym online, generując sporo niepotrzebnego stresu.

Firmy kurierskie składają się z ludzi, i kiedy cieszymy się ze satysfakcjonującej współpracy z lokalnym oddziałem, może okazać się że w Waszym rejonie odział zajmujący się dostarczaniem przesyłek tej samej firmy już wcale nie będzie mieć tak dobrej renomy.

Sytuacja może też być odwrotna – lubicie swojego kuriera, ale współpraca z jego firmą będzie dla nas oznaczać kilkudniowe oczekiwanie aż przesyłka zostanie odebrana, nierzadko po kilku telefonach interwencyjnych na infolinię.

Żeby nie komplikować i tak już zawiłego procesu logistycznego, zdecydowałyśmy się zaoferować sprawdzone rozwiązania – InPost i DPD. W przypadku Allegro także Poczta Polska z dostawą do punktu. We współpracy z tymi firmami mamy zadowalającą płynność.
W tym miejscu należałoby sobie zadać pytanie – do czego potrzebny jest taki artykuł, czemu ma on służyć.

Do jego napisania skłonił nas kończący się wakacyjny sezon. Był trudny nie tylko dla nas ale i dla firm kurierskich. W takim momencie dobrze jest zrobić krótkie podsumowanie i wyciągnąć wnioski.

Wniosek 1 – Terminowość doręczenia

Zasadniczo w przypadku firm kurierskich doręczenie powinno następować następnego dnia roboczego po odbiorze przesyłki od nadawcy. I taką właśnie terminowość posiada u nas ponad 95% zleceń. Bywają jednak nie przewidziane sytuacje, które skutecznie opóźnią dostawę o 1-2 dni robocze – pomyłka kuriera, nie wydanie przesyłki do doręczenia, zmiana kuriera i podobne. Jeżeli zależy Ci na doręczeniu przesyłki do ustalonego terminu, złóż zamówienie o 3-4 dni wcześniej i umieść taką informację w formularzu zamówienia. W naszej mocy będzie by przesyłka dotarła na czas.

Wniosek 2 – Wybór preferowanej firmy kurierskiej

Jakkolwiek proponujemy nadanie przesyłek za pośrednictwem DPD i InPost, tak szanujemy Twoje preferencje i możemy nadać przesyłkę takim kurierem jakiego wybierzesz nawet jeśli nie mamy go w swoich opcjach. Przed złożeniem zamówienia zapytaj o wycenę wysyłki. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że pozostałe firmy przewozowe odbierają od nas zlecenia 3-5 dni po zgłoszeniu zlecenia. Jeśli zależy Ci na czasie skorzystaj z naszych sprawdzonych propozycji.

Wniosek 3 – Odbiór własnym kurierem

Jeśli masz podpisaną umowę z firmą kurierską i chciałabyś odebrać zamówienie własnym kurierem, uruchamiamy właśnie taką możliwość! Zaraz po skompletowaniu zamówienia podamy wymiary przesyłki, wagę oraz adres odbioru. Wygenerowane dokumenty przewozowe wystarczy przesłać do nas w formacie pdf.

Wniosek 4 – Zmiana adresu doręczenia

Potrzeba zmiany adresu doręczenia wynika sporadycznie ale zawsze generuje wiele problemów. Firmy przewozowe często przerzucają działania od odbiorcy do nadawcy, zwlekają, nie odowiadają na zgłoszenia i w efekcie dostawa przedłuża się nawet o kilka dni bo przesyłka przemieszczana jest pomiędzy kilkoma oddziałami. Tutaj wracamy do wniosku nr.1 (jeśli zależy na czasie złóż zamówienie odpowiednio wcześniej).

Wniosek 5 – Przesyłki za pobraniem

to prawdziwy trup w szafie w każdym sklepie internetowym. W sezonie koszt nieodebranych przesyłek za pobraniem potrafi sięgnąć od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych straty. Jednocześnie udostępnienie przesyłek za pobraniem stanowi o wiarygodności sklepu, a zbudowanie jej w oczach klientów jest procesem mozolnym i długotrwałym. Więc co? Bezpieczeństwo kontra wiarygodność? Za zamówienie można zapłacić u nas w servisie PayPal, który dba o bezpieczeństwo transakcji w internecie i obejmuje ochroną kupujących. Jeśli nie posiadasz konta PayPal uruchomimy niebawem możliwość realizacji przesyłek za pobraniem. Pobraniówki wysyłać będziemy na początku InPostem.

Cały czas sprawdzamy i wypracowujemy nowe rozwiązania upraszczające procesy nadawania i dostarczania przesyłek. Nawet nie wiecie jaką czujemy radość kiedy kurier odbiera od nas Wasze zamówienia. Płynnie reagujemy na każdy symptom sugerujący pogorszenie sytuacji by móc zareagować odpowiednio wcześniej. Codziennie sprawdzamy także statusy przesyłek a w razie problemów możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Cieszymy się że jesteś z nami i dziękujemy za Twoje zaufanie jeśli chcesz podzielić się swoimi uwagami – czekamy na Twoją wiadomość.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *